Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

plakat konkurs recytatorski 2021

W dniu  27 maja 2021 r. Diecezjalna Komisja Konkursowa przesłuchała 76 nadesłanych utworów literackich, które zostały zgłoszone do Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i Metafizycznej, którego organizatorem był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.
Konkurs przeprowadzony został w formie zdalnej poprzez nadesłanie nagranych recytacji wierszy.
Biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie, Diecezjalna Komisja Konkursowa nagrodziła 18 uczniów i wyróżniła 7.
Przy ocenianiu nadesłanych recytacji komisja zwróciła także uwagę na:
• dobór utworu do wieku ucznia;
• nadmierną gestykulację;
• przesadną artykulację;
• jakość nagrania, zwłaszcza na zewnątrz czy w pomieszczaniach z pogłosem, która utrudniała zrozumienie treści przesłanego utworu.

Osoby nagrodzone to:

W KATEGORII PRZEDSZKOLI

1. Liwia Gruszka, Publiczne Przedszkole z oddziałem integracyjnym w Strzeleczkach, oddział Dobra, Zbigniew Trzaskowski, „Życzę Ci”, op. Janina Szpuga
2. Anna Matysik, Publiczne Przedszkole  w Sowczycach, Olga Dudzik, „Jezu ufam Tobie”, op. Agnieszka Matysik
3. Bartosz Ocik, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, Urszula Kowalska, „Modlitwa dziecka”, op. Agnieszka Ocik

W KATEGORII KLAS I – III

1. Amelia Holubek, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borucinie, Jan Twardowski, „O maluchach”, op.Irena Hlubek, Justyna Holubek
2. ex aequo: Lena Gorzalnik, Szkoła Podstawowa w Krzanowicach, Antoneta-Anna Bednarek, „Kochany aniołku”, op. Ks. Michał Krupa
2. ex aequo: Kacper Gołąbek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Brzechwy w Gogolinie    Mariusz Parlicki, „Na kolędzie”, Agnieszka Gołąbek
3. Paulina Zaręba    Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borucinie, Jan Twardowski, „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”, op. Irena Hlubek

W KATEGORII KLAS IV – VI

1. ex aequo: Marta Włodarczyk, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Moszczance, Jan Twardowski, „Niewidoma dziewczynka”, Małgorzata Żuk
1. ex aequo: Maja Apostel, Szkoła Podstawowa w Racławiczkach, Jan Twardowski, „Śpieszmy się”, Teresa Kowolik
2. Marta Oblonk, Publiczna Szkoła Podstawowa w Sternalicach, Roman Brandstaetter, „Hymn do czarnej Madonny”    Beata Pytka
3. Wioletta Rosina, Szkoła Podstawowa w Krzanowicach, Antoneta-Anna Bednarek, „Jesteś miłością”, op. Ks. Michał Krupa
3. Anna Trytko, Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie, Jan Paweł II, „Dzieci”, op. Kamila Trytko,

W KATEGORII KLAS VII – VIII

1. Paulina Jasińska, Szkoła Podstawowa nr 31 w Opolu, Roman Brandstaetter, „Dwaj uczniowie zmawiają w Emaus litanię”, op. Agata Jasińska
2. Zuzanna Szczęsna, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie, Księga Koheleta, Ks. Tomasz Gruca
3. Julia Matuszek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie, Jan Paweł II, „Rozmowa Ojca z Synem w krainie Moria”, op. Klaudia Gajdecka

W KATEGORII SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

1. Martyna Mikołasz    Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich    Andrzej Puchrowicz, „Z obu stron progu”, op. Sabina Bęben
2. Adrianna Mikołajczyk, Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, Wojciech Bąk, „Korzenie moje w Tobie. Tyś jest moją glębą”, Marcin Olszewski
3. Natalia Jaworska, V Licuem Ogólnokształcące w Opolu  w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kard. Wyszyńskiego, Rainer Maria Rilke, „Lubię te ciemne godziny”, op. Ks. Paweł Leżuch

Miejsce odbioru nagród i dyplomów zostanie ustalone w późniejszym czasie,  po indywidualnym kontakcie z opiekunem.

Załącznik:
- lista osób nagrodzonych i wyróżnionych pdf icon