SZKOLA LETNIA

Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki działające przy Parafii Świętego Stanisława Kostki w Warszawie wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej ogłaszają nabór do udziału w ogólnopolskiej szkole letniej: „Prawda, wolność solidarność – wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką„

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat wraz nauczycielami historii lub religii.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie młodym ludziom postaci księdza Jerzego Popiełuszki oraz historii Polski w czasach komunizmu ze szczególnym uwzględnieniem fenomenu Solidarności. Zajęcia dla uczniów i nauczycieli w części będą odbywały się osobno z zaangażowaniem specjalistów w danych dziedzinach. W trakcie szkoły letniej przewidziano zajęcia integracyjne, rekreacyjne, zwiedzanie miejsc historycznych, spotkania ze świadkami historii, pokaz filmowy, grę miejską i zwiedzanie Warszawy.

Szczegółowy program i zapisy www.popieluszko.net.pl