Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

sp huzarZ żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 stycznia 2021 roku odeszła do Pana, śp. Małgorzata Huzar (50 l.), katechetka Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Tak wspomina śp. Małgorzatę społeczność szkolna:

"Kiedy odlatują anioły
Skrzydła swoje rozwijają srebrne
Szelestem cichym
Odchodzą w podróże podniebne…

Tak odeszłaś, Gosiu, w swoją podróż podniebną… Kto Ciebie znał, ten wie, że byłaś Aniołem – świadkiem dobroci i piękna na ziemi. Niosłaś światło, a wszędzie tam, gdzie byłaś, robiło się jasno. Uśmiechnięta, pełna dobrej energii, zawsze elegancka. Otwarta na drugiego człowieka – nieważne, kim był: kolegą z pracy, uczniem, kimś nowopoznanym, obcym – potrafiłaś sprawić, że czuł się ważny, doceniony. Dlatego tak bardzo kochali Cię Twoi uczniowie: ponieważ dawałaś im swój czas, chciałaś rozmawiać i pomagać. Wszystkich uczyłaś tej uważności na drugiego człowieka – nie tylko kierując Szkolnym Klubem Wolontariatu, ale też codziennie, poprzez swoje zwykłe-niezwykłe życie…. Czy były to szkolne uroczystości i wyjątkowe wydarzenia, czy jedynie zwyczajne lekcje, zawsze z jednakową energię oddawałaś na nich część siebie.

Gosiu, ktoś znany kiedyś napisał, że „przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”. Dziękujemy Ci za Twoje bycie tym cichym aniołem wśród nas. Uczyłaś nas, jak rozwijać skrzydła i jak wznosić się ponad szarą codzienność – do ostatniej chwili… Teraz rozwijaj swoje w tej podróży podniebnej – tam się kiedyś spotkamy…"

Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek 19 stycznia 2021 o godz. 12.00 w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po Mszy żałobnej o godz. 13.00 na cmentarzu w Koźlu.

Pogrążonej w bólu Rodzinie składamy wyrazy współczucia i żalu. Polecajmy śp. Małgorzatę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.


 

Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek
doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga,
dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie
2 Kor 5,1

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Katechetki śp. Małgorzaty Huzar.
W dniu Jej pogrzebu łączę się z najbliższą Rodziną oraz całą wspólnotą parafialną we wdzięczności składanej Bogu za dar Jej ziemskiego życia, za świadectwo wiary i miłości do Kościoła oraz za wieloletnią pracę katechetyczną. Wraz z Wami niosę przed tron Boga, Dawcy Życia, prośbę o dar szczęśliwej wieczności dla Zmarłej.
Słowa św. Pawła z 2. Listu do Koryntian niech będą dla Was źródłem pociechy płynącej z wiary w Chrystusa, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem, oraz umocnieniem w nadziei, że życie Jego wiernych, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie „mieszkanie od Boga (…), dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały”.
Pogrążonej w żałobie Rodzinie oraz uczestnikom ceremonii pogrzebowej, odbywającej się w parafii pw. Św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie - Koźlu, towarzyszę modlitwą, wypraszam pociechę płynącą z wiary i z serca błogosławię.

Szczęść Boże!

+ Biskup Rudolf Pierskała