pomoc kosciolowi w potrzebie

W roku 2019 po raz jedenasty przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten przeżywać będziemy w niedzielę 10 listopada a jego głównym tematem będzie prześladowanie chrześcijan w Sudanie. Trudna sytuacja chrześcijan w tym kraju sprawia, że chcemy pokazać ich sytuację, ale także pokazać to co Kościół w Polsce czyni dla tamtych chrześcijan. Zachęcamy katechetów i katechetki do zaangażowania się w tegoroczny Dzień Solidarności poprzez przeprowadzenie lekcji ramach zajęć szkolnych, czy też nabożeństw w parafiach, ruchach i stowarzyszeniach katolickich. Na stronie www.pkwp.org można znaleźć wiele interesujących materiałów: konspekty katechezy, filmy na katechezę. Nie bądźmy obojętni na cierpienie naszych braci. Mówmy o ich sytuacji i zachęcajmy do modlitwy o ustanie prześladowań oraz o miłosierdzie dla prześladowców. Świat milczy, Ty działaj.