dzien katechety 2019W imieniu biskupa opolskiego Andrzeja Czai serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników oświaty, Katechetów świeckich, Siostry zakonne oraz Księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety i Nauczyciela, który odbędzie się w piątek, 6 września 2019 roku, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1A.

Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie s. Maria Kwiek USJK, autorka wielu książek, współpracująca z czasopismem „Miłujcie się” oraz Ruchem Czystych Serc.

Zapraszamy również szczególnie wszystkich Nauczycieli, pracowników oświaty na wspólne rozpoczęcie roku szkolnego, będzie to zarazem inauguracja roku szkolno-katechetycznego połączona z konferencją przedmiotowo-metodyczną. Na zakończenie spotkania będą wystawiane zaświadczenia. Niech nikogo z nas nie zabraknie na tym wydarzeniu.

Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią o godz. 16.30. O godz. 18.00 wykład: "Budowanie relacji katecheta-uczeń, katecheta-rodzic". Podczas Dnia Katechety przewidziany jest również koncert ks. Macieja Czaczyka - tegorocznego neoprezbitera, który przed seminarium wygrał drugą edycje programu "Must be the music".