Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

Wprowadzenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli szkół noszących im. Jana Pawła II na Diecezjalna Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin papieża Polaka do Włoch.Oczywiście uczniowie innych szkół wraz ze swoimi nauczycielami są również zaproszeni. Chcemy w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły nie tylko zobaczyć miejsca, w których żył nasz Rodak, ale również poznać Jego nauczanie. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.

Program

1 dzień (środa 20.05.2020):

Zbiórka i wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

2 dzień (czwartek  21.05.2020):

W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Padwy i nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego. Dalszy przejazd i nocleg w okolicach Asyżu.

3 dzień (piątek 22.05.2020):

Po śniadaniu zwiedzanie Asyżu: Bazylika Św. Franciszka oraz Św. Klary. Przejazd i nawiedzenie Santa Maria degli Angeli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą. Po południu przejazd na Monte Cassino – wizyta na Cmentarzu Polskim, zwiedzanie Muzeum Pamięci 2 Korpusu Polskiego na Monte Cassino. Na koniec nawiedzenie Opactwa Św. Benedykta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

4 dzień (sobota 23.05.2020):

Po śniadaniu przejazd do Rzymu i zwiedzanie: Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Kościół pod wezwaniem Trójcy Św. i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Zwiedzanie części starożytnej Rzymu: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Forum Trajana, Kapitol, Plac Wenecki. Wieczorem powrót  przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

5 dzień (Niedziela 24.05.2020):

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Watykanu na modlitwę Anioł Pański z udziałem Ojca Świętego. Zwiedzanie Bazyliki i Placu św. Piotra. Nawiedzenie grobu papieża Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin. Spacer po Rzymie: Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Piazza Colonna. Wieczorem obiadokolacja w restauracji i ok. 20:00 wyjazd w drogę powrotną.

6 dzień (poniedziałek 25.05.2020):

Przejazd przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

Cena

•  1200 zł | osoba

Cena zawiera

• Przejazd autokarem turystycznym wysokiej klasy z WC, DVD, barkiem i klimatyzacją.
• 3 noclegi w hotelach (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami),
•  wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje
• opieka pilota
• rezerwacje Mszy Św. (codziennie będzie odprawiana Msza Św.)
• Ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera

• kosztów biletów wstępu, komunikacja miejska, płatne wjazdy do miast, słuchawki, przewodnicy lokalni –  ok. 55 eur/os. (zbierane w autokarze)

Uwagi

• Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport

Zapisy:

Formularz rejestracyjny znajduje się poniżej. W razie jakichkolwiek problemów proszę wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń:

Szkołę należy zgłosić przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego do końca października 2019 roku. Po zgłoszeniu szkoły kontaktujemy się z Osobą, która zgłosiła szkołę. Następnie do 20 grudnia 2019 roku należy wpłacić zaliczkę w wysokości 600 zł od osoby, a drugą zaliczkę w wysokości 600 zł do 8 kwietnia 2020 roku.

Pobierz program pdf icon