Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

1100x1100

Zapraszamy na IX Festiwal Pozytywnych Wartości. „Nie traćmy odwagi i czyńmy wszystko co w naszej mocy a resztę uzupełni Bóg". Bł. Matka Maria Luiza Merkert

Podajemy szczegółowe informacje: 8  maja 2019 r. godz. 9:00, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach
 
Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach, ul. Szkolna  47-451 Bieńkowice
tel./fax 0324196278

Patronat honorowy:
Ordynariusz Diecezji Opolskiej – ks. bp Andrzej Czaja
Starosta Raciborski – Grzegorz Swoboda
Wójt Gminy Krzyżanowice –  Grzegorz Utracki

Społeczność Szkolna oraz organizatorzy gorąco zapraszają wszystkie dzieci i młodzież szkolną oraz osoby z niepełnosprawnościami (placówki opiekuńczo-wychowawcze) z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w konkursach i aktywnościach IX Festiwalu Pozytywnych Wartości.
Festiwal Pozytywnych Wartości  jako  konkurs ogólnopolski został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły.
Jednocześnie inicjatywa ta wpisana jest  w obchody XII Metropolitalnego Święta Rodziny.

Myśl główną Festiwalu stanowią słowa „Nyskiej Samarytanki” Bł. Marii Luizy Merkert, która poprzez swoje świadectwo życia oddanego w służbie osobom chorym i ubogim, może być dla nas drogowskazem - cennym drogowskazem do wszystkich dróg, którymi chodzą dziś ludzie młodzi.
Matka Maria Luiza pomimo przeciwności z jakimi musiała zmierzyć się w swoim młodzieńczym życiu miała odwagę zawalczyć o swoje marzenia i jednocześnie przyjąć zadanie, jakie postawił przed nią Bóg.
Wspólnie z siostrą Matyldą po śmierci matki sprzedały skromny majątek  poświęciły się pomocy opuszczonym chorym i bezdomnym w Nysie. Zobowiązały się nieść pomoc potrzebującym bez względu na wyznanie, narodowość i płeć.
Różnorodna aktywność artystyczna prezentowaną w czasie gali IX FPW przez dzieci i młodzież ze szkół ogólnodostępnych i placówek oświatowych dla osób z niepełnosprawnością ma wyrażać najbardziej oczywiste i potrzebne wartości, potrzebne do budowania świata pełnego zaufania i pokoju miedzy ludźmi.
Prezentowane przez uczestników piosenki, tworzone rysunki oraz redagowane prace literackie oraz animowane warsztaty edukacyjno-artystyczne mają być okazją do wymiany kreatywnych i innowacyjnych pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach, oraz różnorodnych pomysłów twórczego spędzania czasu wolnego).
Nieodzowną pozytywną wartością całego wydarzenia jest z pewnością szeroka integracja osób z niepełnosprawnościami w środowisku szkolnym, które wspólnie ze  swoimi wychowawcami będą współtworzyć poprzez różnorodne warsztaty artystyczno-edukacyjne dla pełnosprawnych dzieci i młodzieży .
Młodzi wykonawcy i twórcy mają możliwość wyrażania się w na szczeblu ogólnopolskim w kategoriach:
- muzycznej     – plastycznej       - literackiej
Wszelkie informacje związane z ogólnopolskimi konkursami i warsztatami IX FPW zawarte w Regulaminie IX Festiwalu Pozytywnych Wartości lub na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach  w /zakładce: IX Festiwal Pozytywnych Wartości

Wszelkiego rodzaju zapytania prosimy kierować drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

i telefonicznie  pod numerem: tel. 32 419 62 78, 695 371 855 (Organizator).
 
Zapraszamy szczególnie rodziców i inne zainteresowane osoby dorosłe do oglądania gali koncertu festiwalowego oraz udziału w spotkaniach z gośćmi.  
Bądźmy razem 08 maja 2019 r. od godz 9:00. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zbudować to wydarzenie!

Zapraszamy w imieniu uczniów i organizatorów IX Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach

Dariusz Krawczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach
 
Marcin Jędorowicz -  katecheta SP w Bieńkowicach, Organizator IX FPW

Załącznik 1 doc

Załącznik 2 doc

Załącznik 3 doc

Regulamin pdf icon