Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl
stosowana antropologia

W imieniu Dziekana Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zachęcamy Katechetów do zapoznania się, jak również i uczniów, z ciekawymi studiami jakimi jest kierunek Antropolgia stosowana, studia interdyscyplinarne (obszar nauk humanistycznych, społecznych, filozofii, przyrodniczych, ekonomicznych, prawnych i sztuki, kadra: pracownicy tych dziedzin).
Studia zakończone: Licencjat antropologii.
Język kierunku: angielski (w celach rekrutacyjnych wymagane są dokumenty: zdany egzamin maturalny - kwalifikowany każdy przedmiot maturalny), egzamin z języka angielskiego lub inny certyfikat dokumentujący znajomość języka na poziomie średniozaawansowanym (waga 30%); decyduje rozmowa kwalifikacyjna na temat motywacji podjęcia kierunku studiów (70%).
Antropologia Stosowana na KUL jest integralna: łączy rozdzielane na świecie antropologię fizyczną, lingwistyczną, społeczną i kulturową, archeologię z antropologią filozoficzną, zakorzenioną w tradycji personalizmu i chrześcijaństwa. Studia mają charakter unikatowy i niszowy. Przygotowują do realizacji idei „dobrego życia”. Skierowane do osób realizujących się w przestrzeni społecznej i międzykulturowej. Studia kształtują postawy otwartości na bogactwo społeczności pozazachodnich, jak i zachodnich, motywowane są potrzebą niesienia pomocy, uczą organizacji życia społecznego w oparciu o podstawowe prawa człowieka i narodów. Studenci nabędą postawy elastyczne, oparte na kompetencjach społecznych i międzykulturowych, dostosowane do zmiennych, niekiedy trudnych do przewidzenia, potrzeb i warunków pracy.


Studenci Antropologii Stosowanej realizują praktyki i staże (polskie i zagraniczne) w korelacji z rządowym Departamentem ds. Pomocy Humanitarnej, licznymi pozarządowymi instytucjami podejmującymi międzynarodową działalność charytatywną, a także z obszarem biznesu. Absolwenci nabywają kompetencje pozwalające na pracę w wielu sektorach rządowych, for profit oraz non profit. Ewentualna mozliwość zatrudnienia po skończonych studiach: w międzynarodowych i krajowych agencjach pomocowych, organizacjach społecznych i kulturalnych - w zakresie zarządzania, badań naukowych, zdrowia, mediów, edukacji i turystyki.

Więcej informacji:
www.kandydat.kul.pl
www.kul.pl/antropologia-stosowana
www.philosophy.kul.pl/anthropology
facebook/AppliedAnthropologyKul
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamieszczamy prezentację multimedialną dotyczą antropologii stosowanej: pdf icon