poswiecenie placu Jana Pawla

Tłumy przyszły na koncert poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. Msza święta w opolskiej katedrze pod przewodnictwem ordynariusza Andrzeja Czai o godzinie 10:30 rozpoczęła świętowanie XVIII Dnia Papieskiego. Następnie,  o godzinie 17:00 zabrzmiały pierwsze takty widowiska muzycznego organizowane przez Urząd Miasta i opolską Kurię Diecezjalną. Było to też oficjalne otwarcie placu św. Jana Pawła II po rewitalizacji. Na scenie hołd oddawali m. in. Natalia Niemen, Marika i Joanna Smajdor. – Rolą dorosłych jest przypominanie młodzieży o nauczaniu papieża Jana Pawła II – podkreślił biskup pomocniczy diecezji opolskiej bp Rudolf Pierskała.
Tegoroczny 18. Dzień Papieski przeżywaliśmy pod hasłem “Promieniowanie ojcostwa”. Koncert na palcu św. Jana Pawła II w Opolu zbiegł się z trzema rocznicami – 60. sakry biskupiej Karola Wojtyły, 40. rocznicy wyboru na następcę św. Piotra i 35. rocznicy wizyty papieża Polaka na Górze Św. Anny. Koncert transmitowało i objęło patronatem Radio Doxa.

Zobacz wywiady na www.doxa.fm