marsz pamieci 2018Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pietrowicach Głubczyckich i Parafia w Braciszowie przy współpracy z parafiami w Gołuszowicach, Równym i Opawicach serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w „XIII Marszu Pamięci”, który odbędzie się 3 kwietnia 2018 roku, w 13 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
Tegoroczna piesza pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Polska, Ojczyzna, matka nasza”.  Trasa pielgrzymki rozpoczyna się w Głubczycach i wiedzie przez miejscowości: Gołuszowice, Równe, Dobieszów, Radynia, Mokre-Kolonia, Pietrowice. Zakończenie pielgrzymki nastąpi o godz. 16:00 w kościele w Pietrowicach Nabożeństwem z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Współorganizatorami XIII Marszu Pamięci jest Gmina Głubczyce oraz Powiat Głubczycki. Szczegóły na plakacie.