Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 137
katecheta@diecezja.opole.pl

koncert s cristina 30 06 2017W Opolu s. Cristina wystąpiła w koncercie charytatywnym na rzecz opolskiej katedry, podczas którego śpiewali również Barbara Kurdej-Szatan (opolanka) w duecie z mężem Rafałem Szatanem oraz chór Sound’n’Grace. Plac przed katedrą wypełnił się tłumem ludzi, a zebranych powitał m.in. biskup Andrzej Czaja i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Koncertem s. Cristiny oficjalnie zainaugurowano rocznicę Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Podczas koncertu s. Cristiani podzieliła się również świadectwem swojego życia i na zakończenie koncertu powiedziała do wszystkich zgromadzonych na placu katedralnym: „Jest jedna rzecz, w którą bardzo wierzę i chcę wam zostawić: nigdy nie przestawajcie marzyć! Kiedy uświadamiamy sobie, że przestajemy marzyć, to jest dzwonek alarmowy: że w środku umieramy, że przestajemy żyć. W świecie pełnym niezgody, przemocy i wojen potrzebne jest nasze serce. Każdy z nas ma serce, które może kochać. Gdyby każdy za nas ofiarował cząsteczkę tej miłości drugiemu człowiekowi, to moglibyśmy góry przenosić, a ten świat stałby się zupełnie inny. To jest przesłanie, które kieruję przede wszystkim do ludzi młodych: nigdy nie przestawajcie marzyć i kochajcie, kochajcie, kochajcie”.


Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wielkiego wydarzenia składamy serdeczne podziękowania. Ludziom dobrej woli, którzy uczestniczyli w koncercie i wsparli przez zakup cegiełki remont Opolskiej katedry składamy wielkie Bóg zapłać.

fot. Kinga Wesołowska.