marsz dla zycia 2017Drodzy Diecezjanie!

Potrzeba odważnej i ofiarnej współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, aby rodzinie współczesnej pomóc odkrywać piękno i wielkość jej powołania do miłości i służby życiu. Jedną z takich okazji są organizowane od lat w naszym kraju i naszej diecezji Marsze dla Życia i Rodziny. Tradycyjnie już serdecznie zapraszam do licznego udziału w  VI Diecezjalnych Marszach dla Życia i Rodziny, które w tym roku przejdą ulicami miast:  Opola, Kędzierzyna Koźla, Kluczborka, Nysy, Prudnika i Otmuchowa. W Opolu marsz odbędzie się  w  niedzielę 4 czerwca br.  Rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Opolskiej o godz. 12.00, a następnie przejdzie ulicami miasta. Pragniemy przede wszystkim publiczne dziękować za życie, które jest darem Boga, a także dać radosne świadectwo prawdzie o świętości każdej rodziny i każdego życia ludzkiego. Zachęcam Was do licznego udziału w tym wydarzeniu. Bardzo proszę, przyjdźcie całymi rodzinami. Niech nie zabraknie ani najmłodszych, ani tych najstarszych członków rodziny.
Wszystkim uczestnikom i organizatorom z serca błogosławię.

† Andrzej Czaja
Biskup Opolski