siostry notre dame plakatSiostry Szkolne de Notre Dame w Opolu zapraszają na czuwanie modlitewne za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Czuwanie będzie miało miejsce w klasztorze Sióstr na Małym Rynku w Opolu w dniu 19 maja 2017 roku. Początek o godz. 19.00, a zakończenie o 1.00.

Czuwanie pt. "Szukaj, słuchaj, idź i głoś" poprowadzą ks. Mateusz Buczma oraz Siostry.

Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame jest międzynarodową wspólnotą działającą w 35 krajach. Za jego początek przyjęto datę 24 października 1833 r., kiedy to Karolina Gerhardinger i dwie jej towarzyszki rozpoczęły wspólne życie zakonne​ w Neunburgu w Bawarii.​ Przy wsparciu duchowym ks. Michała Wittmanna - proboszcza katedralnego w Regensburgu - młoda nauczycielka podjęła się chrześcijańskiego wychowania dziewcząt, zwłaszcza tych pochodzących z wiosek i małych miast. W roku 1835 Karolina złożyła śluby wieczyste i obrała imię zakonne Maria Teresa od Jezusa. Jej beatyfikacja odbyła się w Rzymie w roku 1985. Dziś siostry Matki Teresy pracują tam, gdzie mogą pomagać człowiekowi, by wzrastał w swoim człowieczeństwie: w przedszkolach, szkołach, świetlicach, w domu dziecka i w internacie. Prowadzą je słowa Założycielki: „W rękach Boga leży to, co niesie nam przyszłość”.